Atlas Reactor – triumfuojantis šlubavimas

atlasreactor

Atlas Reactor yra žaidimas turintis labai aiškias užmačias. Jis pasižiūro, į strategiškai, taktiškai turiningus lygofledžendus, dotus, panašius tokius hero-fighterius ir garsiai, gal nevisai mandagai, mąsto: “O kas būtų jei visas šitas taktinis meistriškumas būtų įgyvendintinas neturint išvis jokių twitch įgudžių?”

Prieš kievieną ėjimą keliasdešimt sekundžių taimeris leidžia pakrapšyti smakrą, pabandyti prisiminti ką moka priešininkų herojai, šiek tiek pasvarsyti kokį veiksmą jie galėtų daryti, diletantiškai paeksperimentuoti su “jis žino, jog aš žinau, kad jis žino apie mano žinojimą” rutina ir paskutinėmis mikro sekundėmis priimti patį blogiausią sprendimą iš visų svarstytų. Bet tai, kaip sakant, mokymosi procesas. Svarbiau galbūt tai, jog diskretiškai ėjimais suksirstytas veikmas, į kvadratėlius sudalinta erdvė leidžia mokytis, analizuoti savo paties ir varžovo klaidas ir neleidžia atsirasti tai demoralizuojančiai “how the f* did he do that?” reakcijai.

Deja, šauniai sudėliotos mechanikos nusugeba išcarryinti viso žaidimo. Liūdniausia vieta? Žaidimo meninis stilius. Pradedant nuo veikėjų dizaino ir žaidimo pasaulio bendrąja prasme, baigiant viena neaiškiausiu ikonografijų žaidimų industrijoje. Netgi tie momentai, kai veikėjas neatrodo kaip klounas, kai arena sufleruoja kažkokį įdomesnį settingą, o ikonėlės netikėtai leidžia suprasti savo prasmę, netgi tada visa vis tiek atrodo neįkvėpta, nutrinta, neįdomu ir pigu. Be abejo, daug negražesni žaidimai galiausiai tapo komerciškai sėkmingi ir kai Atlas Reactor nugrims į, panašu jog neišvengiamas, free-to-play žaidimų kapines, aš nubrauksiu vieną kitą ašarėlę. Bet iš tiesų pernelyg pykti ant nežaidusiųjų negalėsiu.

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s