Sausi pusryčiai vol. 1 – Sethian

sethian“Sausi pusryčiai” tai super puper gudriai pavadinta rubrika, kurioje aš valgau sausus pusryčius ir žaidžiu sausiausius pazl žaidimus kokie tik žinomi žmogui (na, okei, ne pačius sausiausius, bet gana sausus).

Sethian turi turbūt vieną geriausių lifto dervų kokias tik gali turėti mažabiudžetis indie puzzle žaidimas. Sethian žaidėjas bando iššifruoti nežinomą ateivių kalbą negyvenamoje apleistoje planetoje, bendraudamas su vieninteliu likusiu šia kalba tebekomunikuojančiu kompiuteriu. Wow.

Ant popieriaus Sethian turi daug privalumų: šviežią USP, kuris, turint omenyje, kad žaidimas pasirodė labai panašiu metu kaip Arrival, atrodo aktualus, seksualus ir puikiai pataikęs į zeitgeistą; neblogus dizaino čopsus – iš esmės žaidimas yra tiesiog mygtukų kolekcija, tačiau ranka rašyti veikėjo “užrašai” prideda daug reikalingo jaukumo tam, kas galėjo būti labai šaltas ir nesvetingas black box; visai smagią ir bendrą galvosūkį pagyvinančia išgalvotos kalbos lingvistinę akrobatiką, kuomet tie patys žodiai įgauna naujas prasmes priklausomai nuo konteksto. Deja, deja, deja…

Visa tai skamba puikiai tol kol nepabandai paleidęs žaidimo ranką (jau minėtų užrašų forma, kurie taip pat veikia ir kaip hintų sistema) pabėgioti nuogas po žaidimų laukus ir vožiesi į kietą teksto parsinimo ribotumo sieną. Po visais dūmais ir veidrodžiais Sethian gali pasiūlyti nedaug daugiau nei gan vidutiniškas chatbotas. Liūdnas veidelis.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s