Stellaris – didelis bet netuščias kosmosas

stellaris

Paradox Interactive yra turbūt vienas mėgiamiausių mano PC žaidimų developerių/publisherių. Kuklūs švedai visada darė their own thing ir turėjo tokį aiškų ir tikslų savo kompanijos žaidimų visuomos kaip brendo matymą, kokio kartais neturi vieno žaidimo autoriai. Deja, parodyti, paaiškinti kuo Paradox painios, barokinės, tačiau nuolat stebinančios strategijos yra įdomios yra labai labai sunku. Net jei patys nebandote grumtis su vienas sausiausių tutorialų visoje žaidimo industrijoje, pagauti malonumą tiesiog žiūrint tarkim “let’s play” – gali užimti valandų valandas. Kol pagaliau žaidime priimti sprendimai sugrįžta atgal kaip sultingos pasėkmės, interfeisas pradeda po truputį išsišifruoti, o galvoje pasigirsta išganingas “klik” (galbūt dėl to, kad pagaliau įsikirtote, o gal dėl to, kad iš nuobodolio jus ką tik ištiko mikro insultas – Paradox žaidimai galų gale vistiek patiks ne visiems).

Geriausias 2016-ųjų strateginis žaidimais Stellaris yra nedidelis žingsnis link kompromiso. Atsitraukę nuo istorinių žaidimų, švedai šįkart išskrido į kosmosą. Kiekvienas žaidimas prasideda beibistepsais (taigi nereikia iškart pažindintis su 10-čia skirtingų provincijų turinčia naujųjų amžių imperija), procedūriškai generuotoje galaktikoje (taigi jokio spaudimo nors aptakiai žinoti laikmečio politikos specifiką), su vis dar kiek nerangiu bet jau nebe agresyviai skaudinančiu interfeisu (ir, o dangau, kažkuo primenančiu normalesnį tutorialą).

Taigi ir aš nusprendžiau šiek tiek pastryminti pačios pačios Stellaris kampanijos pradžios, žvilgtelti kas pasikeitė per kelis mano praleistus patchus ir galbūt parodyti vienai ar dviems dūšelėms, kad žaidimas nėra toks gąsdinantis kaip gali pasirodyti, “jei tik nori tai gali”, “prameti visus metimus, kurių nebandai mesti” ir dar daug daugiau kitokio inspiracinio-motyvacinio šlamšto.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s