15 rimtumų žaidimuose, kurie jus nustebins

Net ir bandydami priartėti prie žaidimų embreisinimo kaip įprastos šiandienos dalies turime pragriuvinėti tarp visokių žaidimo ir “rimtumo” piršlybų (labiau miglotos ir mažiau pasakančiosmsąvokos nei tas rimtumas vargu ar pavyktų rasti) ir graibytis už edukacinių tikslų kaip už šiaudo. Kaip antai didž.gerb.p.mr. Remigijus Šimašius per savo sveikinimo kalbą GameOn. Man tai skamba tiesiog kaip negalėjimas pasakyti žodžio žaidimas tame pačiame sakinyje nerūgtelėjus kokios didaktinės klišių klasikos.

simasius

Manau tai yra tendencinga. Kodėl, pavyzdžiui, žaidėjams ir jų žaidimams nuolat reikia teisintis ir būti teisinamiems visokiais pigiais  klikbeitiniais “10 kompiuterinių žaidimų teigiamų poveikių apie kuriuos nepagalvojote” taip ir skirtų pavilioti paguodimais visokias supermamytes, katrų išsponinti lepūnėliai niekad nežinojo kito buvimo su savim būdo kaip aipedas, o dar net į darželį eiti nepradėta.

Kuriems galams reikia mojuoti visokiais pop naujienoms ir piarui skirtais moksliniais straipsniais, kad 10 metų maigius xboxo kontrolerį gali patobulėti smegenų kamieno chirurgijoje naudojami motoriniai igūdžiai (ir su kitokiais marginaliais ir dažniausiai akivaizdžiais pamokslinėjimais)? Ar tai darome teisindamiesi prieš save pačius? Ar prieš piktai besistebeilyjančius griežtus nežaidėjus? Ar tikrai žaidimai kopia link labiau pakylėtos padėties, kai pokalbiuose apie juos kažkas jaučiasi nesmagiai nepakvietęs psichologo, edukologo, edukologų psichologo ir psichologų edukologo.  Geriausiu atveju apie žaidimus imsime kalbėti kaip apie kokį iš medetkų pagamintą maisto papildą, kuris pagal vienus “mokslinius tyrimus” sukelia vėžį, pagal antrus – nesukelia, o pagal trečius – gydo.

rumiancevas

Mano atsakymas – Fuck it. Kitų tamsumas ir ignorancija nėra priežastis išsirietus pritempinėti rimtumus ir naudingumus. Nemačiau, negirdėjau, kad jodinėjimo, kulinarijos ar improvizacijos entuziastai atliktų viešuosius prasmingumo žegnojimusis ir vertės skaičiavimo aritmetiką. Aš žaidimus žaidžiu dėl to, kad jie yra žaidimai.

Jei reikia kažkokių paaiškinimų , kodėl kiekvienam žmogui asmeniškai ir žmonėms kaip rūšiai yra svarbūs žaidimai, tai soriukas, bet jokios sveikinimo kalbos, prezentacijos ar straipsnėkai jau neatves į nedurnumo kelią.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s