Kam tabletę, kam piliulę. Intro. [Pandemic: Legacy AAR]

Diskleimeris: daugelis stalo žaidimų apžvalgininkų mėgsta pradėti savo įžvalgas nuo kondensuotų žaidimo taisyklių pristatymų. Nors manau, kad toks būdas turi savų privalumų, susidomėjusiems tokio pobūdžio informacija, siūlau tiesiog pasižiūrėti šitą video.

Sveikinu paspaudus savo pelės mygtuką ant vienintelio (tiek toli kiek aš žinau) reportažo apie Pandemic: Legacy [Season 1] lietuvių kalbą su penkiomis tonomis spoilerių. Šitas keturių dalių pasakojimas skirtas visiems tiems, kas nepasiryžo patys pradėti Pandemic: Legacy kampanijos ir verčiau sužinotų kas ten tokio įdomaus slepiasi žaidimo dėžėje nei statytų ant miglotos galimybės kažkada ateityje surinkti komandą daugkartiniams susėdimams prie lentos. Man irgi buvo super smalsu už kokius stebuklus šita žaidimas sėdi aukščiausios vietos BGG tope krėsle. Būkime atviri – žaidimas išėjo 2015-aisiais ir jei vis dar nenuspaudėte gaiduko, šansai tai padaryti ateityje nėra labai geri. Bet prieš pradedant jaučiuosi priverstas duoti jums šiek tiek foninės informacijos.

Gūdžiais 2015-ais metais, kuomet savanoriškų paskatų vedinas, beveik kiekvieną savaitę supažindindavau su stalo žaidimų taisyklėmis į “Rikio” žaidimų klubą užklydusius ir niekad nė diksito nečiupinėjusius smalsuolius, turėjau vieną go to stalo žaidimą – Pandemic. Pandemikas turėjo keletą riebių privalumų.

pandemic
Istanbul was Constantinople. Now it’s Istanbul, not Constantinople.

Pirmiausia, tai – kooperatyvus žaidimas, kuriame visi žaidėjai arba kartu laimi, arba bendromis pastangomis suranda kas buvo pats kalčiausias (juokais arba not so much) dėl jų visų pralaimėjimo. Tokia koncepcija daugeliui pasirodo šviežia, intriguojanti ir sumažinanti spaudimą neapsikvailinti žaidžiant prastai, nes pagrindinis žaidimo veiksmažodis yra “kalbėti”. Būtent dalinimasis patarimais, padrąsinimais ir priminimais atmiežia sėkmingas Pandemiko komandas nuo lūzerių. Antra, kova su keturiomis siaučiančiomis epidemijomis gydant susirgusius ir ieškant vaistų formulės yra nors ir nelabai glamūrna, bet visiems suprantama tema (priešingai nuo visokių eurožaidimuose mėgstamų prekiavimo kailiais nutaisius rūškaną VMI deklaraciją pildančiojo veido išraišką tematikų). Ir visų trečia – nepaisant to, kad savo širdyje pandemikas yra tiesiog elegantiškai supainiotas galvosūkis su žiupsniu randomo, visi žingsniai siekiant jį išspręsti, o taip pat tai kaip jis kiša pagalius į metaforinius pergalės ratus gražiai atitinka ligų ir gydytojų tematiką. Mokslo centrai, skrydžiai iš miesto į miestą, ligos outbreakai į aplinkinius miestus – visa tai yra ne tik žaidimiški terminai, tačiau ir sudaro tobulą sensą kaip istorijos beatai.

mind-blownKita šito sudurtinio pavadinimo dalis yra “Legacy”. Šito žodžio rašymo ant stalo žaidimų dėžių išradimo laurai priklauso Rob Daviau, kuris dar dirbdamas Hasbro sukūrė Risk: Legacy. Iš esmės, tai žodis bylojantis apie tai, jog kiekviena sužaista partija keičia patį žaidimą – yra rašoma ant lentos, klijuojami lipdukai, įvedamos naujos taisyklės, plėšomos kortelės, atidarinėjami slapti paketai su naujais žaidimo komponentais ir t.t. 2011-aisiais metais tokia inovacija, toks pamatinių šio hobio principų sulaužymas stalo žaidimų gykams visiškai išsprogdino smegenis, o tuo metu užgimęs apetitas turbūt nepasotintas iki šiol. Risk: Legacy buvo super sėkmingas, po jo sekė Pandemic: Legacy, o šį rudenį visi übergykai jaučia adatėles žemutiniuose regionuose dėl tuoj pat įvyksiančio Seafall: Legacy išleidimo.

Manau šiek tiek susipažinę su šiais dviem reiškiniais, jau galite įsivaizduoti kas maždaug vyksta Pandemic: Legacy. O jei negalite – come join me, aš jums viską papasakosiu.

Nuoroda į visus postus šioje serijoje.

 

 

Advertisements

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s